K

amerové systémy dnes tvoří důležitou součást ochrany života, zdraví a majetku, slouží k dohledu a předcházení trestné činnosti, nahrazují fyzickou ostrahu spolehlivější technikou a mají také významný preventivní účinek.

Bezpečnostní kamery snímají obraz v monitorovaném prostředí, pomocí kabelového vedení (případně bezdrátově) přenáší obraz do nahrávacího zařízení , kde se ukládá na pevný disk. Záznam obrazu jednotlivých kamer lze nastavit jako trvalý, případně jen v určitou dobu, nebo v závislosti na změně pohybu v obraze. Kapacita a parametry záznamového zařízení by měly odpovídat počtu připojených kamer a délce záznamu. Po připojení nahrávacího zařízení k síti máte plnou kontrolu nad svým objektem - můžete zobrazovat živý obraz i přehrávat záznam z kamer vzdáleně přes notebook a mobilní telefon.

Kamerové systémy dělíme podle použité technologie na analogové, představující dnes již zastaralou technologii s přenosem obrazu po koaxiálním kabelu a nejnižším rozlišením obrazu (max 0.5 Mpx), analogové HD s podobnou specifikací, ale s vyšším rozlišením (HD 1.3Mpx nebo Full HD 2 Mpx,3-12 Mpx), a IP systémy s přenosem po síťovém kabelu představující nejmodernější formu kamerových systémů (rozlišení až 20 Mpx).

tlacitko